ÖVRIGT / Smycken / Ring 8135200
nr 813 5200
Ring
Silver/bergkristall, 70-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 mars 2013
kl 19:39:29
300 kr
150 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)